Hit the mountain early today then picked up GMan and hit it again.
By my calculations every run so far cost $5.54. That’s $299 for my pass divided by 54 runs so far this season. When you add them up it’s not a big number, but my body sure thinks differently!
Update, 4 more runs….so now I’m at $5:15 per run. Pretty soon they’ll be giving me money…..not. Not that I’m counting here but today was 18 runs.